Product Details:
| Minimum Order Quantity | 108 Set |
| Capacity | 5kg 7kg 10kg set of 3 pcs |
| Shape | Round |
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Material | Plastic |
| Pattern | Printed |
| Brand | UKP |
| Usage/Application | Storwell multi utility houshold product.kitchen container |
| Type | Container |
| Usage and Applications | Storage and Organization, Cosmetics and Personal Care, Horticulture and Gardening, Chemical and Pharmaceutical Storage, Lab and Scientific Applications, Packaging and Transport, Food Storage |
| Size | 5lit 7lit 10lit |
| Features | Airtight |
Container made from virgin reliance matirial
Transperant so easily visible
Corean foil printed so atractinv looking
Generaly use kichen storages
Gifting purpuse
Ideal for promotion article
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 360 Set |
| Lid Type | Separate Lid |
| Capacity | 1,2,3,5,7,10 15 kg /litr |
| Material | Pp copolymer random |
| Shape/Style | Plastic round container with press fiting lid |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Food Storage |
| Brand | UKP |
Plastic round Container are available in Liters.
We Offer an extensive range of high-quality Round container.Our range of Container is prepared using quality -tested raw material and available in different size and variant colours.
Usage/Application Kitchen Packaging Type Box Brand UKP Container Material Plastic Capacity l(1/2/3/5/7/10/15lTR Shape Round
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 600 Set |
| Capacity | 1lit 2lit 3lit /1kg 2kg 3kg |
| Lid Type | Press fiting lid |
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Black |
| Shape/Style | Round plastic container |
| Brand | UKP |
| Material | Plastic |
| Type | Container |
| Pattern | Printed |
| Usage and Applications | Food Storage, Cosmetics and Personal Care, Chemical and Pharmaceutical Storage, Horticulture and Gardening, Lab and Scientific Applications, Storage and Organization |
| Usage/Application | Houshold product.kitchen container.gifting and paking storage |
| Shape | Round |
| Size | 1lit 2lit 3lit |
Plastic container made from higread silver bottam and black lidContainer with permenant foil printedSo looking very atractive Presfiting lid than easy to open close also airtightEasy to handle Easy to clean and wash
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 216 Set |
| Capacity | 5kg 7kg 10kg set of 3 pcs |
| Lid Type | Press-Fit Lid |
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Material Type | PP (Polypropylene) |
| Color | Opaqe pink blue green |
| Container Shape | Container / Tub |
| Usage and Applications | Storage and Organization, Food Storage, Packaging and Transport |
| Features | Freezer Safe, Reusable, Food Grade, Heavy Duty, IML/Printed, Microwave Safe, Leak Proof / Airtight |
| Usage | Industrial Use, Food Packaging |
| Microwave Safe | Yes |
| Material Grade | Food Grade |
| Plastic round container opaqe pink blue green colour printed set of 3 pcs | 5kg 7kg 10kg OR 5000ml 7000ml 10000ml |
Plastic round container opaqe colour ppvp matirial
Pink blue green three colour
Container with flower foil permenant printed
Long life long durable
Easy to clean wash evrytime