Product Details:
| Minimum Order Quantity | 324 Piece |
| Capacity | 15 L, 1500ml |
| Lid Type | Separate Lid |
| Microwave Safe | Yes |
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Black |
| With Lid | Yes |
| Shape | Round |
| Brand | UKP |
| Material | Plastic |
| Food Grade | Yes |
| Pack Size | One carton 108 pcs |
| Type | Container |
| Usage | Food Packaging, Plastic 99 lot sell detrgent promtion, Catering, Household |
| Pattern | Printed |
| Usage and Applications | Lab and Scientific Applications, Food Storage, Storage and Organization, Cosmetics and Personal Care, Chemical and Pharmaceutical Storage, Packaging and Transport, Horticulture and Gardening |
| Usage/Application | For 99 store gifting .paking corporat gifting |
| Size | 15 lit |
Plastic round 15 kg /15000ml in size .made from silver bottom with black lid .very atractive by black silver foil printed .use in 99 store also in detergent packing &gifting artivle
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 216 Set |
| Capacity | 5kg 7kg 10kg set of 3 pcs |
| Lid Type | Separate Lid |
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Material Type | PP (Polypropylene) |
| Color | Bottom silver with print and lid Black |
| Brand | UKP |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Kitchen container.houshold container.gifting container. |
| Type | Container |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable |
| Top Diameter | 120 mm |
| Usage | Food Packaging, Industrial Use |
| Shape | Round |
| Size | 5lit 7lit 10lit /5kg 7kg 10kg |
| Plastic round container silver body with black lid with perment flower foil printed | 5kg 7kg 10kg in size |
Plastic container made from higread silver bottom with black lidContainer with foil printed perment so looking atractiveEasy to open closeEasy to clean anf washLong durable